עבודות פסיפס

פסיפס ויצירה של פסיפס, כרוכים בעבודה מדויקת וקפדנית במיוחד, עבודות פסיפס דורשות יצירתיות ומיומנות מאוד גבוהה. אומנות הפסיפס היא אומנות בת אלפי שנים, אומנות שיצרה מגוון שלם של אריחים, תמונות פסיפס, דיוקן פסיפס וגם את המבנים והפסלים ההיסטוריים שאנחנו מזהים מהחפירות הארכיאולוגיות ומהספרים.

עבודות פסיפס מחזירות אותנו לעבודת האומנות של אומן יחיד, עבודה שהושקעה בה מלאכת מחשבת מאוד עדינה ומוקפדת. אלו עבודות שבולטות בייחוד שלהן, בעיקר בעידן שלנו, שהכל מהיר ותעשייתי. מאחורי כל עבודת פסיפס צבעונית מסתתר כישרון, מקוריות והרבה סבלנות ומחשבה.

עבודות פסיפס על מגוון חומרי גלם

עבודות פסיפס הן עולם ומלואו, ויכולות להופיע במגוון של דמויות כגון: כד שהוא מעוטר באבנים קטנות ועד תמונות פסיפס שמעטרות קיר שלם או פסיפס על גבי רצפת כניסה ייחודית. הכי חשוב בכל עבודת פסיפס הוא להעניק לה את הבמה הנכונה, לא מדובר בתמונה באמצעות צבעי שמן או אקרילי, אלא ביצירת אומנות ייחודית שיש להתאים אליה את התפאורה מסביב.

השאר פרטים ליצירת קשר

דיוקן פסיפס

מלבד תמונות של נוף או צורות גאומטריות מפסיפס, היה נהוג בעבר גם ליצור דיוקן פסיפס של אישים או אנשים חשובים. מטרתו של דיוקן הפסיפס הייתה המחשבה של סיטואציה ומצב או תיעוד של אדם חשוב, או אדם יקר וקרוב. אפשר למצוא דיוקן פסיפס שמתאר משתה של מלכים או זירת מלחמה או כל דבר אחר שהיה חשוב לתעד, היו עושים זאת באמצעות האבנים הקטנות הללו. היום אפשר ליצור דיוקן פסיפס של היקרים שלכם באמצעות אבנים אמתיות או הדפסת מחשב שמדמה את עבודות הפסיפס, על גבי תוכנה על המחשב. תמונות דיוקן פסיפס שמרכיבות את הפנים שלכם או של כל אחד יקר לכם וכך ליצור מתנה קסומה.

עבודת פסיפס למכירה

אפשר למצוא במקומות רבים עבודות פסיפס למכירה, בסטודיו ובחנויות מוזאיקה, שם יש מבחר שלם של עבודות מרהיבות – שולחנות, כדים, כיסאות כלים, פמוטים, חנוכייה ועוד. תמונות פסיפס הן הנפוצות ביותר בתחום. ניתן למצוא מגוון רחב של תמונות פסיפס הכוללים דיוקן אישי, אירועים היסטוריים חשובים, נופי טבע ומים ועוד מבחר ענק של תמונות פסיפס מרשימות.

להכין יצירות לבד בבית

בכל סטודיו, או חנות שיש להם היכרות עם האומנות הזו של עבודות פסיפס, יהיה ניתן לקבל מהם את כל מה שנחוץ עבור עיסוק בפסיפס. אין צורך להיות מוכשר או בעלי ניסיון קודם על מנת לעסוק בפסיפס, צריך רק רצון ולמידה של הטכניקה. ניתן ללמוד את הטכניקה בסדנת פסיפס או בהדרכה אישית או באמצעות סרטון ומאמר איכותי שאפשר למצוא באינטרנט והנה לכם תחביב חדש ומענג. פסיפס זו דרך אומנות פשוטה ונעימה שמרגיעה מאוד את הנפש ונותנת דרור ליצירתיות בכל אחד.

ראה גם: פסיפס תמונות