פסיפס קרמיקה

המנעד השלם של הפסיפסים שהתגלו במהלך מאות השנים מעידים על היסטוריה עשירה ואמנותיות כבר שנים רבות. אומנות פסיפס קרמיקה החלה עוד מחלוקי נחל ששימשו ליצירה של שביל דרך ועם הזמן זה התפתח לצורה מורכבת וצבעונית שהוסיפה את שברי זכוכית, אבנים, מתכות וקרמיקה. המילה קרמיקה משמעותה – "קדרות". ישנם עדויות רבות בכל מקום בעולם אודות פסיפס ( מוזאיקה ) קרמיקה המגיע בעיצובים מרהיבים שנשארו יפים לאחר מאות שנים מאז שנוצרו. על כלי חרס רבים שנמצאו בחפירות ארכאולוגיות, גילו עדות לכך שבני אדם עשו שימוש בחומר לפני מאות שנים בגלל היותו חומר עמיד.

יצירת פסיפס קרמיקה

עמידותו של פסיפס קרמיקה

קרמיקה אכן נחשבה לחומר עמיד שיכול להחזיק מאות שנים. אך עדיין מדובר בחומר שביר ולכן לא ניתן לעשות בו כל דבר (לבנות בניינים). יתרון הנוקשות של חומר הקרמיקה הופכת אותו למאוד פופולרי ביצירה של כלים ואריחים ולכן גם, פסיפס קרמיקה נחשב למבוקש מאוד. פסיפס קרמיקה עשויי מאריחים קטנים יחסית שמחוברים אחד לשני על גבי רשת דקיקה, הם קיימים במבחר של גוונים בצורות שונות. הדוגמא הכי מיוחדת נקראת פסיפס אורטיגה, היא מאוד מתאימה למי שמעדיף את סגנון הווינטג'. עוד מהיתרונות של פסיפס קרמיקה הם המנעד גוונים שלו, המידות הרבות שבהם הוא יכול להגיע, העובי והעלות הזולה שלו.

פסיפס קרמיקה

השאר פרטים ליצירת קשר

עיצובים לבית עם פסיפס

אומנות פסיפס קרמיקה היא לחלוטין חגיגה ויזואלית והיא גם דרך מעולה להפגין צבעוניות וטקסטורה בחללי הבית. הפסיפס שמתחבר לידי תמונה, מעניק הרבה יופי וחיוניות לכל סגנון עיצובי שנבחר, והם תוספת יפה לאריחים, לקירות, לגינה ועוד. באמבטיה ניתן לעטר באמצעות אריחי פסיפס, וגם כריצוף פסיפס למקלחת, הם עמידים ללחות ומקנים הרבה יופי והדר למראה של האמבטיה. אמבטיית פסיפס היא רעיון עיצוב עתיק שהושם גם ב- בריכות שחיה, מקדשים ובתי תפילה למיניהם. היום אומנות עתיקה זו זוכה להרבה תשומת לב, בגלל מבחר הגוונים ניתן ליצור המון יצירות, כמו כן יש מגוון שלם של מרקמים ודוגמאות.

ישנם סוגי פסיפס רבים כמו: פסיפס זכוכית, קרמיקה פסיפס, אבני פסיפס, פסיפס קרמיקה, פסיפס אבן ועוד…

פסיפס קרמיקה כיצירת אמנות

מחירי פסיפס מקרמיקה

פסיפס לאמבטיה הפך לנגיש ומאוד מבוקש כשהוא מגיע בשלל של חומרים: קורל, אבן טבעית, זכוכית וכאמור קרמיקה. המחירים של חומרים אלו נחשבים ליחסית זולים מחומרים אחרים. לסיום נזכיר שעל מנת לקבל תחושה של קביעות ונצחיות בחלל האמבטיה ובחללים אחרים כדאי מאוד לשלב את הפסיפס, הוא זה שמעניק את האווירה העיצובית המדהימה הזו.

מחפשים קרמיקה בעיצוב פסיפסי? חברת CAYA עושים פסיפס בהתאמה אישית. למידע נוסף ויצירת קשר לחצו כאן!

ראה גם: פסיפס לאמבטיה | גלריית תמונות פסיפס