פסיפס זכוכית

זכוכית היא אחת מחומרי הגלם הקיימים לעבודות של פסיפס. זהו חומר גלם שהוא בסיסי עבור עבודות פסיפס זכוכית, כאשר הזכוכית מקנה מראה מרשים במיוחד וצבעוני. נהוג להדביק אבני פסיפס מזכוכית על משטחים כמו רשת או על נייר קשיח. פסיפס מזכוכית הוא חומר הגלם המועדף על אמני פסיפס שונים. בעזרת הזכוכית ניתן ליצור יצירות אומנות רק מחומר הזכוכית או לשלב עבודות אלו עם חומרי גלם אחרים כמו אבן טבעית וקרמיקה.

פסיפס זכוכית – מה זה?

בשנים האחרונות הרבה אנשים גילו את התחביב של יצירת פסיפס. את אומנות הפסיפס ניתן ללמוד בסדנאות פסיפס שלנו. הסדנאות מעשירות ומיועדות לכל אחד בכל גיל. חומרי הגלם שמשמשים לצורך עבודות פסיפס מתחלקים לשלוש קבוצות: פסיפס אבן, פסיפס זכוכית ופסיפס קרמיקה, ואפשר כמובן לשלב ביניהם.

פסיפס זכוכית מעוצב במיוחד

השאר פרטים ליצירת קשר

תכונותיו של פסיפס זכוכית

פסיפס זכוכית מעניק מראה מיוחד, עשיר וקסום, הוא מצטיין כחומר עמיד וחזק במיוחד המעניק ברק בשקיפות והצבעוניות שלו. תכונת השקיפות של הזכוכית יחד עם הצבעוניות שבו, מאפשרות יצירות שמשלבות בתוכן את האור וקרני השמש ליצירות מרהיבות עיניים. בשל תכונותיו הנוחות. פסיפס זכוכית (או בשמו המקורי "פסיפס זכוכתי") מתאים לעיטור שולחנות, אהילים, משטחים חלקים, מחיצות דקורטיביות, מנעד של מסגרות ועוד. פסיפס מזכוכית משמש כחומר גלם קל ונוח לשימוש. באמצעות אבני פסיפס ניתן לשלב מגוון של קישוטים לבית; שילוב עם האריחים והתאורה הנכונה יכול ליצור אווירה חמימה, ביתית וכמובן מאוד מקורית.

מהם היתרונותיו?

פסיפס זכוכית הוא חומר גלם ייחודי שקל מאוד לעבוד אתו, הוא מצריך כלי עבודה מתאימים לצד טכניקה יחסית פשוטה מאוד. כל מי שמעוניין ליצור יצירות עם פסיפס זה יכול להתחיל ללא ניסיון קודם. מדובר בחומר חזק ועמיד מאוד. עלויותיו של חומר גלם זה הן יחסית נמוכות ועדיין הוא מצליח לספק אפקט מרשים ביותר.

מה אפשר ליצור באמצעותו?

ניתן ליצור מפסיפס בשילוב אריחי זכוכית יצירות כיד הדמיון. מומלץ למי שמתחיל לעסוק בפסיפס ליצור יצירות קטנות יחסית, כמו קישוטים לאגרטל או מסגרת למראה, כלי להגשה ועוד. רק אחרי שתצברו ניסיון במלאכת ההדבקה ובשילובים בין החלקים, ביצירות יחסית קטנות, ניתן יהיה להתחיל ליצור שטיחי אבן מפסיפס מאבן טבעית, שזה לרוב שיש. שיש הוא נחשב לחומר גלם העתיק ביותר בתחום הפסיפס, הוא עיטר בעזרת יצירות פסיפס המעטרות בתים, גינות, מבני ציבור ומוסדות ציבור כמו את הכנסיות ואת בתי הכנסת. ניתן גם לרכוש שטיחי אבן מוכנים מראש לריצוף, לשולחן או אריחים לקירות.

ראה גם: סדנאות יצירה ואומנות